Prejudiciële vraag 26/00083


Rechtsgebied
Civiel
Datum publicatie
14 januari 2026
Verwijzende instantie
Rechtbank Limburg, zittingsplaats Maastricht (NL:TZ:0000226874:B001)
Datum uitspraak
13 januari 2026
Vindplaats uitspraak
Status
Ingekomen

Heeft een beschermingsbewindvoerder altijd recht op de verhuisvergoeding genoemd in art.3 lid 5 onder b van de Regeling beloning curatoren, bewindvoerders en mentoren als rechthebbende verhuist en er geen mentor is?

A. Heeft een beschermings bewindvoerder altijd recht op de verhuisvergoeding genoemd in artikel 3 lid 5 onder b van de Regeling beloning curatoren, bewindvoerders en mentoren als rechthebbende verhuist en er geen mentor is, of moet de bewindvoerder in aanvulling standaardwerkzaamheden (die de bewindvoerder altijd heeft als een
cliënt verhuist) aanvullende werkzaamheden verrichten die normaliter door rechthebbende of diens mentor (of een andere persoon) zouden worden verricht (en hierbij aanvoeren dat rechthebbende hiertoe zelf niet in staat is)?

B. Indien dat eerste (altijd recht op...): kan de bewindvoerder volstaan met de mededeling dat er geen mentor is en bewijs dat rechthebbende is verhuisd, of moet de bewindvoerder meer aanvoeren, en zo ja, wat?

C. Indien dat eerste (altijd recht op...): kunnen bewindvoerders de vergoeding met terugwerkende kracht aanvragen, met inachtneming van de verjaringstermijn van vijf jaar, of moet een andere termijn worden gehanteerd (bijvoorbeeld de einddatum van de laatste rekening en verantwoording)?